| Sinyal Kesici | Sinyal Yükseltici | Böcek Arama cihazları | İletişim Güvenliği | Araç Güvenlik Sistemleri | Güvenlik Ürünleri | Termal Kameralar |

Böcek Tarama Hizmeti

KURUMLARDA BÖCEK ARAMA TARAMA HİZMETİ NASIL YAPILIR ADIM ADIM RAPORLADIK?

Risk Analizi ve Arama Hizmeti

Arama hizmeti, çalışma ortamınızda ve/veya özel hayatınızda dinlendiğinizden şüphe ediyorsanız, ayrıca güvenlik açıklarınızın olduğunu düşünüyorsanız talep edeceğiniz profesyonel bir hizmettir. Bu hizmette, profesyonel ekipman ve cihazlarla ortamdaki dinleme cihazlarının, böcek diye adlandırılan ve kablosuz yayın yapan cihazların, kablolu kablosuz tüm kameraların, gsm tabanlı dinleme cihazlarının, ortam ses kayıt cihazlarının, gizli mini elektronik cihazların, ses sızıntısının ve diğer aklınıza gelebilecek bu tip cihazların, tehlikelerin ve bu tip cihazların yerleştirilmiş olma ihtimali olan her tip elektronik cihazların aranması ve tespiti işlemidir. 

Tespit ve Temizlik

Risk analizi yapıldıktan sonrasında ortamınızda profesyonel cihazlarla taranarak ortamın frekans haritası çizilir. Arama ve tespit hizmeti sonunda size detaylı bir analiz raporu sunulacaktır. Rapor içeriğinde casus bir verici veya böcek, herhangi bir dinleme cihazı bulunup bulunmadığı, etraftaki var olan frekans kirliliğinin araştırılması ve buna karşı alınacak önemlerin tavsiyelerini içerecektir.

Gizlilik

Yapılan tüm araştırma ve analiz neticesinde, tüm bilgiler hiç bir şekilde hiç bir platformda paylaşılamaz, bu hizmeti alan kişi, kurum ve kuruluşların bilgileri tamamen gizli tutulur ve hiç bir . şekilde 3. Kişi kurum ve kuruluşlara bu bilgiler sunulmaz. Yasalar çerçeve içinde talep edildiği taktirde emniyet birimleri ile paylaşılır. 


Teknik Cihazlarımız

· Bilgisayar Destekli Spektrum Analiz Cihazı 10 Hz - 9,5 Ghz - SPECTRAN HF-60100
· Sweepmaster F2560 Plus Profesyonel Verici Tespit Dedektörü
· Profesyonel GSM Tabanlı Dinleme Tespit Cihazı M3-GSM-30 
· Optik Gizli Kamera Tespit Cihazı (Kablolu, Kablosuz)
· Ortam Ses Sızıntısı Desibel Analiz Cihazı - CEM DT-8852
· Yarı Profesyonel Verici Tespit Cihazı / Frekans Sayıcı - M3-FC-2002
· Yarı Profesyonel Verici Tespit Cihazı - M3-FC-6002 MKII
· LCD Ekranlı Kablosuz Gizli Kamera Tespit Cihazı - M3-WR-2621A 

SERVİS HİZMETLERİ

Risk Değerlendirilmesi 

Önemli olan ilk konu, risk analizi araştırmasının yapılması ve raporlanmasıdır. Bu araştıma neticesinde verici veya böcek diye adlandırılan ve havadan yayın yapan vericilerin oluşturduğu tehlikeyi ve sizin endişelerinizi ortadan kaldırmaktır. Potansiyel vericiler ve böcekler hakkında detaylı bilgi aktarımı.

Vericilerin Taranması 

Profesyonel ekipman ve cihazlarla ortamdaki dinleme cihazlarının, böcek diye adlandırılan ve kablosuz yayın yapan cihazların, kablolu kablosuz tüm kameraların, gsm tabanlı dinleme cihazlarının, ortam ses kayıt cihazlarının, gizli mini elektornik cihazların, ses sızıntısının ve diğer aklınıza gelebilecek bu tip cihazların, tehlikelerin ve bu tip cihazların yerleştirilmiş olma ihtimali olan her tip elektronik cihazların aranması ve tespitini kapsar.

Radyo Frekanslarının Analizi 

Alan dışı analizden sonra, çevreden alınan kirliliğe göre cihaz optimizasyonu sağlanır daha sonra içeride yapılan tarama ve analiz dış ortam freakans optimizasyonu ile karşılaştırılır. Bu analiz tüm tip vericiler için geçerlidir. 

· Ara taşıyıcılar (Telekom Data Linkleri)
· Frekans aktarıcılar (Röle ve Linkler)
· Yayılmış spektrum
· Karıştırıcılar (Jammer)
· Şifreleyicler (Kriptolama Üniteleri)
· Vericiler

Taranan frekans aralığı yukarıda adı geçen RF sinyallerinin tespitinden sonra kalan frekans aralığıdır ve kaynak yerine ulaşmada sonuç % 100 ‘ e yakındır. 

Kapalı Devre Kablolama Analizi 

Etrafta bulunan kablolamanın tespit ve analizi yapılarak, gereksiz görülen kablolamada risk tespiti yapılır. Olabilecek kapalı devre ses ve görüntü sistemlerinin tepiti mümkündür. Kapalı devre kablolama ile yapılan tüm dinleme en profesyonelce yapılan ve tespiti en zor olan sistemlerdir.

· Fiber kablolama
· Kablo yönetimi
· Server dolapları ve rafları
· Priz kapakları
· Modüler girişler
· Telefon kabloları
· Optik iletişim kabloları
· Güvenlik kabloları

Telefon Sistemlerinin Analizi

Tüm telefonlar ve telefon hatları araştırılarak, uygulama sonrası teknik bir değişiklik yapılıp yapılmadığı konusunda durum analizi ve araştırması. Telefon üzerine sonradan eklenmiş bir verici olup olmadığının analizi. Bu analiz, telefon aktif veya deaktif esnada iki ayrı durumda sınıflandırılması. Telsiz telefonların el ünitesi ve merkez istasyon arasındaki sinyal uyumsuzluğunun araştırlması ve tespiti.

Akustik Ses Sızıntı Analizi 

Özel ses sızıntısı desibel ölçer cihazımızla ortamınızdaki ses sızıntısının analizinin yapılması ve bu sızıntının oluşturduğu tehditin raporlanması.

Gizli Kamera Tespiti 

Kablolu veya kablosuz gizli kameraların kızılötesi tespit cihazları ve kablosuz kamera tespit cihazları ile araştırılması hizmeti.

Fiziksel Arama 

Tüm kapalı devre sistemlerin gözle ve fiziksel olarak aranması 

Araç İçi Araması 

Mevcut araçlarınızdaki dinleme, gps logger ve araç takip sistemlerinin belirlenmesi ve analizi.

Cep Telefonu Analizi

Mevcut cep telefonlarınızın riskli sınıfa girip girmediği konusundaki araştırma ve olası casus dinleme yazılımının temizlenmesi.

Arama Hizmeti İçeriği 

· Potansiyel Casus Objelerin Tespiti ve Detaylı Fiziksel Arama
· Kablosuz Casus Vericilerin Aranması ( 100kHz -6 Ghz RF Tabanlı Video ve Dinleme)
· Optik Gizli Kamera Tespiti (Kablolu ve Kablosuz)
· Kablosuz Gizli Kamera Tespiti (850 Mhz - 2550 Mhz)
· Yüzeysel Kablolamanın Kontrolü ve Araması
· Bilgisayarlar Üzerinde Potansiyel Dinleme Sistemleri
· Mevcut Kablolamanın Detaylı Kontrolü ve Aranması
· Geniş Band Spectrum Analyser ile (RF) Frekans Taraması
· Network(LAN) Test ve Analizi (IP Tabanlı Casus Cihaz Analizi)
· Mevcut GSM Telefonların (Casus Cep Telefonu) Analizi
· Akustik Ses Sızıntı Analizi
· Otomobil içi Dinleme Cihazı Tespiti ve Analizi

 

Bu hizmet için Bizimle İletişime Geçiniz:

Sabit Tel    :  0242. 244 91 81

 

 

Created and Designed By Ulusal Savunma Sanayi ® Web Developer Department. 1996 - 2022
www.ulusalmarket.net bir Ulusal Savunma Sanayi A.Ş. Kuruluşudur.